Jak czyścić plecak lub torbę Genesis?

  • Nie pierz tego produktu w pralce!
  • Używaj miękkiej szczotki aby oczyścić materiał z pyłu i kurzu. Do czyszczenia mocniejszych zabrudzeń używaj zwilżonej ściereczki lub gąbki.
  • Pierz ręcznie w letniej wodzie z użyciem delikatnych detergentów (np. szare mydło) oraz dokładnie wypłukaj. Nie używaj zmiękczaczy do tkanin, wybielaczy, płynów do prania wełny i płynów do mycia naczyń. Polecamy używać płynów do prania tkanin wodoodpornych (do kupienia w sklepach sportowych i turystycznych).
  • Nie używaj wirówek i suszarek bębnowych! Delikatnie wyciśnij nadmiar wody i powieś produkt do wyschnięcia. Materiał zewnętrzny można impregnować za pomocą stosownych preparatów w sprayu aby zwiększyć jego wodoodporność.
  • Nie używaj żelazka! Nie wystawiaj produktu na działanie wysokich temperatur!

 

Jak czyścić lampę błyskową Genesis?

  • Lampę błyskową należy czyścić za pomocą suchego pędzla, a w razie bardziej uporczywych zabrudzeń lekko zwilżoną miękką ściereczką.
  • Urządzenia nie wolno zanurzać w wodzie ani używać detergentów do czyszczenia jego powierzchni. Czyszczenie można dokonywać jedynie powierzchniowo.
  • Na czas czyszczenia należy bezwzględnie wyłączyć urządzenie i odłączyć akumulator.

Czy lampa Genesis Reporter będzie współpracować z moim aparatem?

Lampy Genesis Reporter mogą być używane z niemal każdym aparatem fotograficznym, który jest wyposażony w złącze sync lub gorącą stopkę pozwalającą montować reporterskie lampy błyskowe. Do tej grupy zaliczają się wszystkie małoobrazkowe lustrzanki analogowe i cyfrowe, aparaty średnio i wielkoformatowe oraz niektóre aparaty kompaktowe z wymienną optyką (np. Olympus PEN, Panasonic Lumix, Sony NEX) i klasyczne aparaty kompaktowe (np. Canon G).

Informacje odnośnie możliwości współpracy z lampami błyskowymi znaleźć można w instrukcjach tych aparatów

 

Czy lampa Genesis Reporter będzie działać z aparatem pracującym w trybie automatycznym?

Aby w pełni wykorzystać lampy błyskowe Genesis Reporter aparat którym pracujemy powinien być nastawiony w tryb ręcznej ekspozycji (M). Tryby automatyczne takie jak priorytet czasu ekspozycji, priorytet przysłony oraz programy tematyczne nie będą dawać dobrych efektów tak jak z lampami reporterskimi obsługującymi automatyczny pomiar światła w systemie TTL (np. Genesis Stroboss). Jest to spowodowane tym, że lampy Genesis Reporter posiadają ręczne sterowanie mocą błysku.

Jak wyzwolić błysk lampy?

Najprostszym sposobem na wyzwolenie błysku i zsynchronizowanie go z migawką jest zamontowanie lampy Genesis Reporter na gorącą stopkę aparatu lub skorzystanie z przewodu sync. Jeden koniec przewodu należy wpiąć w stosowne gniazdo sync umiejscowione na obudowie aparatu fotograficznego, a drugą końcówkę do odpowiedniego gniazda znajdującego się na obudowie lampy. Jeśli aparat nie posiada gniazda sync należy skorzystać z innych metod wyzwalania błysku opisanych w kolejnym punkcie.

Jak wyzwolić lampę Genesis Reporter bez używania przewodu sync?

Można to zrobić wykorzystując fotocelę, w którą wyposażona jest każda lampa Genesis Reporter. Aktywowanie fotoceli spowoduje, że lampa błyśnie w momencie wyzwolenia błysku przez inną lampę np. tę wbudowaną w aparat fotograficzny z jakiego korzystamy. Można więc bez użycia przewodów zsynchronizować błysk lampy z migawką aparatu, którego lampa jest włączona. 

 

W instrukcji obsługi lampy Genesis Reporter znajdują się wszystkie informacje dotyczące użycia fotoceli i jej trybów pracy. Wskazówki odnośnie użycia lampy błyskowej aparatu fotograficznego można znaleźć w jego instrukcji obsługi.

 

Warunkiem koniecznym do poprawnego funkcjonowania wyzwalania błysku poprzez fotocelę jest to, aby lampa wyzwalająca była w niedużej odległości od lampy wyzwalanej i aby na drodze światła nie znajdowała się żadna zasłona. Fotocela może też nie działać poprawnie, jeżeli lampa stoi w silnie oświetlonym miejscu. W takich sytuacjach polecamy użycie przewodu sync lub zdalnych wyzwalaczy radiowych takich jak np. Genesis Reporter Navigator lub Rapid Navigator.

Czy lampy Genesis Reporter mogą zostać wyzwolone drogą radiową?

Tak. Każda lampa Genesis Reporter jest wyposażona w stosowne złącze typu Jack 3.5mm, do którego można podłączyć wyzwalacz radiowy posiadający tego rodzaju połączenie.

 

Oprócz tego lampy Genesis Reporter posiadają złącze radiowego sterownika Genesis Reporter Navigator, który pozwala nie tylko zsynchronizować błysk lampy z migawką aparatu, ale też daje możliwość zdalnej zmiany jej parametrów pracy.

 

 

 

FaLang translation system by Faboba

Nasza strona używa plików cookies tylko w celu ułatwienia jej przeglądania!

OK